Nahoru
Dolu

Ortonyxie - nehtová rovnátka

Nehtová rovnátka nebo také spony jsou určena pro rovnání zarůstajících nebo kroutících se nehtů. Při správné aplikaci rychle ulevují od bolesti a v mnoha případech se jejich použitím lze úspěšně vyhnout strhávání celého nehtu nebo chirurgickému zákroku na nehtu spojenému se zarůstáním. Použití rovnátka je obvykle dlouhodobá záležitost vzhledem k rychlosti růstu nehtů a většinou je potřeba ho opakovat.
V případě mechanické příčiny zarůstání nehtů lze po odstranění příčiny a jejich narovnání vyřešit tento problém trvale. V případě vrozené dispozice lze po narovnání nehtu při pravidelné preventivní aplikaci docílit udržení bezbolestného stavu.

Použití rovnátek není vhodné vždy a pro každého, ale ve většině případů ano.


BS spony – nalepovací plochá listová pružina vyrobená z plastu. Umožňuje rychlou aplikaci, na nehtu je téměř nepostřehnutelná a lze použít i v případě nepřístupných okrajů nehtů. Rovná aktivně cca 4 týdny. Poté udržuje.

BS spony
Naspan Platinium – drátová rovnátka využívají tvarové paměti vratného efektu speciální oceli, aktivně rovnají až 6 týdnů. Poté fixují.

Naspan-Platinium